top of page
distantconnections_serapyilmaz.jpg

Serap YILMAZ

Akademisyen

İllüstratör, Grafik Tasarımcı

Email:

Web Sitesi

Samsun / Türkiye

Konum

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • behance
serap yilmaz_portre.png

Hakkında

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar - Grafik Bölümü’nde tamamlamıştır. Sanatta Yeterlik eğitimi ise, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar - Grafik Bölümü’nde devam etmektedir. 2012-2017 yılları arasında reklam ajanslarında sanat yönetmeni ve illüstratör olarak çalışmıştır. T.C. Ticaret Bakanlığı destekli projelerde firmalara tasarım desteği sağlamıştır. Yüksek Lisans tezini medikal illüstrasyon üzerine yazmış olan Yılmaz, birçok ulusal hastane ve üniversitenin tıp bölümlerine medikal illüstrasyon çalışmaları yapmış ve tasarım danışmanlığı sağlamıştır.

 

Sanatçı, bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok sergi, konferans ve sempozyumlara katılmıştır. 2021 yılında “My Pandemic Mind” illüstrasyonu, Distant Connections - The Lockdown Lowdown dergisinin “Women and COVID a Gendered Pandemic” isimli özel sayısına seçilmiştir. Aynı eser, 2022 yılında Türk Medikal İllüstratörler Grubu’nun düzenlediği “Uluslararası Medikal İllüstrasyon Sempozyumu” sergisinde yer almıştır. 3 yıldır Dr. Levent EFE’nin mentörlüğünde eserler ürettiği ve aynı zamanda üyesi olduğu Türk Medikal İllüstratörler Grubu’nun kurumsal logosunu tasarlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Biyoçeşitlilik Araştırma Merkezi ve Müzesi için fosil kaydı illüstrasyonu hazırlamıştır.

 

Şu an Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tasarım Bölümü Grafik Tasarım Programı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının yürüttüğü “BasicEDU" isimli projenin kurumsal logosunu tasarlamıştır. Son olarak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli "Yaratıcı Kültür Endüstrileri Genç Girişimcilerle Buluşuyor" projesinde tasarım eğitimi vermiştir.

Yetkin Olduğu Alanlar

Medikal İllüstrasyon, Dijital Çizim
Adobe Photoshop, Procreate

photoshop.png
procreate.png

Grafik Tasarım
Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Adobe After Effects

photoshop.png
illustrator.png
indesign.png
aftereffect.png

Modelleme
Autodesk 3ds Max, Zbrush

ZBrushCore-Featured.png
3ds-Max-Logo.jpg

Arayüz Tasarımı
Adobe Xd

1200px-Adobe_XD_CC_icon.svg.png
Medikal İllüstrasyonlar - Animasyonlar
Çapa 1
Grafik Tasarım
Çapa 2
bottom of page