top of page
karaciğer sirozu_edited.jpg

Tuncay PEKER

Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi

Makroskopik ve mikroskobik anatomi ile ilgili 3B modeller, Sanal Gerçeklik (VR), Arttırılmış Gerçeklik (AR), Anaglyph görüntüleme, 3D Printer ile Model Baskısı

Telefon

+90 532 5408989

Email:

Web Sitesi

Konum

Ankara / Türkiye

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • behance
  • devian
tuncay Peker.JPG

Hakkında

Doktor Tuncay Peker 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmet sonrası, 1991 yılında asistan olarak girdiği Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında halen Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Profesör Dr. Tuncay Peker ilkokul yıllarından bu yana karakalem ve renkli kuruboya resim çalışmaları yapmaktadır. 2007 yılında üç boyutlu tıbbi modelleme ve animasyon çalışmalarına başlamıştır. Bu alanda dersler ve kurslar düzenlemiş, yarışmalarda ise ödüller kazanmıştır. Doktor Tuncay Peker, Anatomi Anabilim Dalındaki görevlerine ek olarak Mikroskobik Anatomi ve Patoloji ile ilgili üç boyutlu tıbbi modelleme ve animasyonlar yapmakta ve bunları kendi eğitim modüllerinde kullanmaktadır. Doktor Tuncay Peker, tıbbi modelleme ve animasyonlarını yaparken kullanılan model ve dokuların gerçek dünyadaki haline yakın imajlar almaya çalışırken, bir yandan da görüntülerinin epik ve masalsı olmasına özen göstermektedir.

Konu ile ilgili aldığı ödüller: V. Görsellerle hastalıklar 2019 yarışması. İnönü Üniversitesi, Malatya. Birincilik Ödülü. (2019)
Hedefleri: Makroskopik ve mikroskopik anatomi alanında özgün görseller üretmek ve bunları başta öğrencileri olmak üzere hedef kitlelerle paylaşmak. Ürettiği özgün görselleri teknolojik yeniliklerle birleştirerek bir üst düzeye çıkarmak.


Üye olduğu kuruluşlar: Ankara Tabip Odası

Yetkin Olduğu Alanlar

3D Modelleme (Makroskopik ve mikroskobik anatomi
Cinema 4D, Z-Brush Core

asdas.jpg
ZBrushCore-Featured.png

Medikal İllüstrasyon
Autodesk Sketchbook
Kağıda karakalem ve Kuruboya Çizimler

SeekPng.com_autodesk-png_3728892.png

Sanal Gerçeklik
Simlab ve ROT

1553336513-3.png
pngaaa.com-2311171.png

Arttırılmış Gerçeklik
Vuforia ve Unity

Unity_Technologies_logo.svg.png
vuforia-logo.png

3D Printer ile model baskısı
Zortrax M200 ve Ultimaker 3

indir (1).png
New_ultimaker_logo.png

3D Modelleme

Çapa 1
bottom of page