top of page

Türk Medikal İllüstratörler Grubu

Türk Medikal İllüstratörler Grubu 2020 yılından bu yana Dr. Levent EFE’nin mentörlüğü altında çalışmalarını sürdüren bir sanatçı topluluğudur. Grup üyelerimiz medikal illüstrasyon, 3D modelleme ve tıbbi animasyon alanlarında dünya kalitesinde, profesyonel hizmet vermektedir.

Facial-layers.jpg

Müşterilerimizin vurgulamak istedikleri mesaja uygun, yaratıcı ve bilimsel bir temele dayanan görseller ile tıbbi yayın, sağlık eğitimi ve tanıtım alanlarında Türkiye ve Dünya piyasalarına hizmet veriyoruz. Her geçen yıl gelişen bu alanda bilgi ve becerilerimizi arttırmak için, Dr. Efe ve ABD’deki tanınmış meslektaşlarımızın mentorlüğü ile yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Grup olarak düzenli çevrimiçi toplantılar düzenleyerek kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Toplantılarda başta Dr. EFE olmak üzere medikal illüstrasyon alanında profesyonel meslektaşlarımız tecrübelerini paylaşarak gelişimimize katkı sağlamaktadır. Ayrıca Dr. EFE’nin verdiği medikal illüstrasyon senaryoları için çizimler yaparak çalışmaları toplantılarda değerlendiriyoruz.

2020-2021 yıllarındaki toplantılarımızda freelancing, 3D modelleme ve animasyon, moleküler konseptler, photoshop teknikleri, powerpoint, infografikler gibi mesleğimizdeki son gelişmeleri gözden geçirdik. Sadece modern teknikler değil, medikal illüstrasyon tarihinde önemli yeri olan çinileme ve tonlama uygulamaları ile, grafik tasarım, renk teorisi, kompozisyon, tıbbi karikatür gibi konuları da öğrendik.

Bu konuların hepsinde, dünyanın önde gelen uzmanları bize katılarak deneyimlerini aktardı ve bizim çalışmalarımızı değerlendirdi. Çoğunlukla ABD’den çevrimiçi bağlanarak tecrübelerini bizimle paylaşan bu meslektaşlarımıza teşekkür ediyor ve medikal illüstrasyon alanında Türkiye’yi dünyanın önemli merkezlerinden biri yapma hedefimiz doğrultusunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Bu çevrimiçi eğitim modelini dünyada ilk kez Türkçe dilinde biz uygulamaya başladık. Uluslararası meslek kuruluşumuz olan AMI (Association of Medical Illlustrators), bu eğitim modelinin sonuçlarını merakla bekliyor ve öteki dillerde ve coğrafyalarda da uygulamaya koymak için planlama yapıyor.

Grup üyelerimiz,Tıbbi görselleme alanında hem Türkiye, hem de yabancı ülkelerdeki araştırmacı ve yayıncılara dünya kalitesinde hizmet vermeyi hedefliyor.

 

Bir sonraki projenizi özgün, bilimsel bir temele dayanan ve sanatsal kaygılarla hazırlanmış görseller ile zengileştirmek istiyorsanız, grup üyelerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Zoom meeting with Annie Gough+_Dec 5, 21.jpg
bottom of page