top of page
foramen magnum meningiom.png

Cura Canaz Medical Arts

Tıp Doktoru - Beyin Cerrahı - Medikal İllüstratör

Dijital Çizim, Medikal İllüstrasyon, 2D animasyon

Email:

Web Sitesi

Konum

İstanbul / Türkiye

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
logo2.png

Hakkında

Cura Canaz Medical Arts 2018 yılında Gökhan Canaz ve Çağlar Cura tarafından kuruldu.

 

Gökhan Canaz 2006 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ne başladı. Fakülte yıllarında karikatür dergilerinde amatör olarak karikatür çizdi ve İTF Resim Kulübü'nde görev aldı. 2012’de mezun olduktan sonra, 2013 yılında başladığı Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanlık eğitimini 2018 yılında tamamladı. Akademik çalışmaları için Çağlar ile beraber görseller yapmaya başlayan Gökhan, medikal illüstrasyon alanındaki çalışmalarını genişleterek büyük bir zevkle sürdürmekte.

 

Denizli ilinde doğan Çağlar, 2012'de İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Hayatı boyunca müzik ve resim dahil çeşitli sanat dallarıyla uğraştı. Üniversitede tanıştığı ve İTF Resim Kulübü'nde birlikte çalıştığı Gökhan ile kafa kafaya verip resim konusundaki becerilerini ve ilgisini tıbbi bilgisiyle birleştirmeye başladı. Şu an medikal illüstrasyon alanındaki fikirlerini gerçekleştirmeye devam etmekte.

 

Bugüne kadar iş yaptıkları arasında:

Prof. Dr. Juha Hernesniemi, Prof. Dr. Andres Lozano, Prof. Dr. Giuseppe Cinalli ve Prof. Dr. Necmettin Tanrıöver gibi isimler ve İstanbul Tıp Fakültesi, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Acıbadem Üniversitesi ve University of Toronto gibi kurumlar bulunmaktadır.

Yetkin Olduğu Alanlar

İllustrasyon ve 2D Ağırlıklı Animasyon
Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Premiere Pro

photoshop.png
illustrator.png
Adobe Premiere 2020_edited.png

Medikal İllüstrasyon – Dijital Çizim
Adobe Photoshop

photoshop.png

Medikal İllüstrasyonlar

Çapa 1
bottom of page